هیئت خیرین خادمان حضرت رقیه (س)

تلاش وب سایت افق نور ، ترویج فرهنگ بسیج است

هیئت خیرین خادمان حضرت رقیه (س)

تلاش وب سایت افق نور ، ترویج فرهنگ بسیج است

هیئت خیرین خادمان حضرت رقیه (س)

پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به مملکت شما آسیبی نرسد.امام خمینی(ره)
ایمیل: websiteofoghenoor@yahoo.com
جیمیل: websiteofoghenoor@gmail.com

نویسندگان
آخرین نظرات
طبقه بندی موضوعی

۰


فضیلت نماز عید سعید فطر در روایات 
عَن رسول الله صلی الله علیه و آله و سلم:
در روایتی طولانی در فضیلت ماه رمضان، از پیامبر اعظم صلی الله علیه و آله و سلم نقل شده است:

«فَإِذَا كَانَتْ غَدَاةُ یوْمِ الْفِطْرِ بَعَثَ اللَّهُ الْمَلَائِكَةَ فِی كُلِّ الْبِلَادِ فَیهْبِطُونَ إِلَى الْأَرْضِ وَ یقِفُونَ عَلَى أَفْوَاهِ السِّكَكِ فَیقُولُونَ یا أُمَّةَ مُحَمَّدٍ اخْرُجُوا إِلَى رَبٍّ كَرِیمٍ یعْطِی الْجَزِیلَ وَ یغْفِرُ الْعَظِیمَ : ؛ 
و چون صبح روز عید فرا رسد خداوند فرشتگان را به همه ‏ی شهرها بفرستد. پس در زمین فرود آیند و سر كوچه‏ ها و گذرها بایستند و [ با صدایى كه آن را همه‏ ی آفریده‏ هاى خدا جز جن و آدمیان می‏شنوند] گویند: اى امّت محمّد! به سوى پروردگار كریم [براى نماز عید] بیرون شوید كه او پاداش فراوان دهد و گناهان بزرگ را بیامرزد.

به گزارش خبرگزاری پایگاه شهید علامه مطهری (ره): فرمانده پایگاه مقاومت بسیج شهید علامه مطّهری (ره) در گفتگو با خبرگزاری بیان داشت: ضمن تبریک و تهنیت عید سعید فطر به همه مسلمانان بویژه بسیجیان عزیز که در مراسم نماز با شکوه عید شرکت نموده اند تبریک عرض می نمایم.

وی در ادامه عید فطر را عید شکر گذاری از پروردگار دانستند و افزود: نماز عبادی سیاسی عید سعید فطر به امامت حجت الاسلام و المسلمین شیخ حیدر جوادپور امام جماعت مسجد المهدی(عج) و با حضور نمازگزاران، بسیجیان و اهالی محل در صحن بیرونی مسجد برگزار گردید.

فرمانده پایگاه  در ادامه گفت: از مسئولین فرهنگی بسیج و مسجد ، بخصوص بسیجان حلقه های صالحین و نمازگزاران که در این مراسم شرکت نموده و زحمت کشیده اند و مراسم را با شکوه به اتمام رساندن تشکر ویژه می نمایم.

گزارشی از سخنران نماز عید سعید فطر

حجت الاسلام و المسلمین شیخ حیدر جوادپور امام جماعت مسجد المهدی(عج) ضمن عرض تبریک به مناسبت فرارسیدن عید سعید فطر، طی سخنانی گفت: امیدواریم تا خداوند بزرگ یک ماه عبودیت، اخلاص، سرسپردگی، نماز، روزه و عبادات همه ما را قبول نموده و توفیق عبادت بیشتر برای تمامی ما عنایت نماید.

وی در ادامه سخنان خود اشاره ای به مظلومیت فلسطین ، غزه  و یمن گفتند: کجایند جامعه جهانی و مدافعین حقوق بشری که دفاع از حقوق بشر دم می زنند؟ درحالیکه امروز هزاران تن از مردم بی دفاع فلسطین ، نوار غزه  و یمن در زیر راکت پراکنی های رژیم غاصب اسرائیل و عربستان صعودی به شهادت می رسند و این مدافعین صدای خود را بلند نمی کنند.

وی در ادامه افزود: امروز دشمنان کشور های اسلامی تربیت شده دست غربی ها هستند، افراد بیگناه را به رگبار گلوله بسته و از بین می برند.

همچنان خاطر نشان کرد: کشورهای اسلامی در یک جنگ اختلافات درونی به سرمی برند و دشمن با تمامی نیروی خود تلاش می کند، با ایجاد گروه های ضعیف، مزدور و دور از دین، به نام دین، تیشه به ریشه اسلام بزند و مسلمانان را در همه جا بدنام بسازند.

وی با اشاره به فرموده پیامبراکرم (ص) بیان کرد: جنگ براساس مسائل سمت و قومیت در اسلام جواز ندارد و کسانیکه براساس قوم پرستی و نژاد پرستی وتعصبات قبیله ای به نزاع می پردازند، از ما نیستند .

حجت الاسلام و المسلمین شیخ حیدر جوادپور امام جماعت مسجد المهدی(عج) در پایان با اشاره به راهپیمایی روز قدس گفت: برخلاف همه تصورات دشمن، در راه پیمایی مردم در روز قدس، سیلی محکمی به دهان کشورهای بیگانه و دولت مردان امریکا و اسرائیل بودکه این کشورها خود مدعی دفاع از  حقوق بشر در جهان می دانندو ثابت کرد که مردم ایران در دفاع از مظلوم هیچگاه دست  نخواهند کشید.

وب سایت افق نور